Genel

Samsung’tan Akıllı Lens

Akıllı lens konusunda patent başvurusunda bulunan ve patenti alan Samsung önümüzdeki yıllarda akıllı lens teknoloji konusunda da çalışmalar yapacak. Akıllı gözlüklerden sonra gelmesi planlanan yeni teknoloji akıllı lens olurken kişiler artık gözlerine yerleştirecek küçük lensler üzerinden teknolojiyi yaşayabilecek. Çevredeki pek çok detayın görülebilecek olması ve aynı akıllı gözlükler de olduğu gibi farklı kullanımların sağlanacağı akıllı lensler ilgili herhangi bir bilgiye sahip olunmasa da Güney Koreli teknoloji şirketi ve bu alanda yapılan yenilikler adından söz ettirmesi .

Samsung tarafından Amerika ve Asya pazarlarına sunulması beklenen bu teknolojinin önümüzdeki yılların teknolojisi için de bir ışık tutarken yapılacak çalışmalar sonrasında ortaya nasıl bir ürünün çıkacağı da merak ediliyor. Lenslerin küçük olması ve kullanım alanının gözün içinde olması bu konuda pek çok dezavantajları getirse de yapılacak özel bir çalışma ile birlikte bu durumlar handikap olmaktan çıkartılabilir.

Samsung tarafından yapılan patent başvurusu ile gündeme gelen bu konuda giyilebilir teknolojilerin hayatın her alanında yer alacağı öngörülürken özellikle lens gibi özel kullanıma sahip eşyalar da dahil teknolojinin var olacak olması gelecek yıllar adına farklı öngörülerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı