Reklam
Reklam

Zuckerberg’den Sonra Google CEO’su da Hack’lendi!

Google CEO’su Sundar Pichai’nin Quora hesabının gün itibariyle hacklendiği açıklandı. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin CEO’sunun hesaplarında güvenlik açığı mı var?

Zuckerberg’den Sonra Google CEO’su da Hack’lendi!
Reklam

Kullanıcılar tarafından sorulan sorulara cevap verme hizmetini sunan Quora, son dönemde önde gelen şirketlerin üst düzey yöneticilerini barındırıyordu.

Kalifornia, ABD merkezli şirket, şimdiki süreçte ise güvenlik zafiyeti barındırdığına ilişkin iddialarla karşı karşıya. Nitekim dünya genelinde bir gün içerisinde en çok ziyaret edilen web sitesi Google’ın CEO’su Sundar Pichai’nin Quora hesabı gün itibariyle hacklendi.

Google CEO’su Sundar Pichai’nin hesabını hackleyen hacker grubunun, geçtiğimiz günlerde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ı hackleyen grup olabileceği olasılığı üzerinde duruluyor.

Grubun Sundar Pichai’nin resmi Twitter hesabından, 508 binin üzerindeki takipçisine Pichai’nin ağzından mesaj attığı ifade ediliyor.

Shiftdelete.net’in haberine göre Mark Zuckerberg olayının aksine, internet korsanların çalınan Linkedin bilgilerinde yararlanarak Sundar Pichai’nin Quora hesabını hackledikleri dile getiriliyor.

Söz konusu hackin Quora bünyesindeki güvenlik açığından kaynaklanarak gerçekleşme ihtimali üzerinde de duruluyor. Quora’nın ise tüm bu iddialara rağmen, herhangi bir sorumluluk kabul etmediği Cnet’teki haberde yer aldı. Google CEO’su Sundar Pichai ise konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.
 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ