Kültür & Sanat

Yapımcı Gökhan Mumcu: “Toplum olarak gülmek istiyoruz”

29 Kasım’da vizyona girecek olan ‘Hemen Döneriz’ sinemasının yapımcısı oyuncusu Gökhan Mumcu, “Gülmek insan psikolojisine güzel geliyor. Topluluk olarak gülmek istiyoruz. Biz de çok kıymetli oyuncular ile birlikte bir güldürü sineması çektik. İçerisinde hoş öğretilerinde olduğu komik bir sinema oldu” dedi.

Başlarına türlü işler açan bir arkadaş kümesinin hikâyesini bahis eden ve güçlü takımıyla dikkat çeken güldürü sinemalarından ‘Hemen Döneriz’ 29 Kasım’da vizyona girecek. Sinema ile ilgili konuşan yapımcı ve Gökhan Mumcu, “Çok hoş bir ekiple çalıştık. Bir projeyi Bekir Aydınoğlu ile birlikte yapmaya erde karar verdik. Askerlik bitince sinemalar çekelim dedik ve bunu başardık. Ekibin oyunculuğu dışında sinemaya verdiği destek benim için büyük moral oldu. Ben bu sineması izlerim dediğim bir iş ortaya çıktı. Münhasıran güldürü sineması çekmek istedim. Gülmek insan psikolojisine âlâ geliyor. Topluluk olarak gülmek istiyoruz. Biz de çok bedelli oyuncular ile birlikte bir güldürü sineması çektik. İçerisinde şık öğretilerinde olduğu komik bir sinema oldu. Sinemaya gidildiğinde bitinceye kadar keyifli bir vakit dilimi geçirilmesi bizleri de mesut edecek” tabirlerini kullandı.

Çabucak Döneriz sinemasının direktörlük koltuğunda Haydar Işık oturuyor. Oyuncu takımında ise Burak Satıbol, Murat , Gökhan Mumcu, Buse İskenderoğlu, Kadir Polatcı, Amir Zakaria, Ayhan Taş, Esin Civangil, Ahmet Dursun ve Kıvanç Baran Aslan üzere başarılı isimler mekan alıyor.

Senaryosu ve etkileyici sahneleriyle İstanbul, Edirne ile İspanya’da geçen ve sinemaseverlere keyifli anlar yaşatmaya hazırlanan sinemanın konusu şöyle;

Mafya başkanı Reco memleketler arası bir ticaret yapmak üzere Barcelona’ya masraf. Kapalı bir eseri teslim alarak Türkiye’ye getirir. Bu sırada arkadaşlarıyla parti yapmayı hedefleyen Özkan’ın tüm planlarını, başının belası bir karga bozar. Bunun üzerine Özkan ve arkadaşları Edirne’ye gerçek yola koyulurlar. Köy yolu üzerinde Mümin isminde genç bir imama otomobille çarparak yanlarına alırlar. boyunca başlarından geçen farklı hadiseler zincirinde Mafya pederi Reco’ya büyük zarar verirler ve Reco gençleri rehin alır. Gençlere akıllıca yolu göstermek isteyen Mümin’in pantolonundan çıkan loto biletine büyük ikramiye çıktığı anlaşılınca Reco bilete el koyar. Acilen döneriz umuduyla yola çıkan gençlerin kaderi, Barcelona’daki dostlarına mahçup olmak istemeyen Reco’nun elindedir. Ancak biletin asıl sahibi Yaşar Dayı’nın mekâna gelişiyle işler yeterlice karışır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı