Reklam
Reklam

Windows 10 Tarihi Rekorunu Kırdı!

Windows son sürümü için yapılan son açıklamalarda tarihi rekorunu kırıldığı belirtildi.

Windows 10 Tarihi Rekorunu Kırdı!
Reklam

Microsoft tarafından bugüne kadar yapılan en iyi işletim sistemi olarak görülen ve ücretsiz bir şekilde yükseltme imkanı ile kullanım oranları günden güne artan Windows 10’un bu konuda tarihi bir rekoru Microsoft’a getirdiği açıklandı.

Yapılan resmi açıklamalarda Microsoft 10 kullanan kişi sayısı 270 milyon olarak ifade edilirken aynı rakamın Ocak ayında 200 milyon dolaylarında olması Microsoft’un kısa süre içerisinde ne kadar büyük bir başarıya ulaştığını da gösterdi. Günden güne daha hızlı bir şekilde artışın yaşandığı kullanıcı sayısında önümüzdeki günlerde de bu durumun devam etmesi bekleniyor.

Özellikle Windows 7 ve Windows 8 için desteği kesecek olan Microsoft’un tüm mesaisini Windows 10 için verecek olması hem işletim sisteminin daha iyi bir hale gelmesini sağlayacak hem de tüm Microsoft kullanıcıların son sürüm olan Windows 10’u kullanmasını sağlayacak.

Microsoft üst düzey yöneticisi olan Terry Myerson tarafından paylaşılan verilerde işletim sisteminin kullanıma sunulduğu günden itibaren 75 milyar saatlik bir kullanım oranına sahip olduğu belirtildi. Linux işletim sistemlerine göre ilk günden itibaren üstünlük kuran ve daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanan Windows son sürümü ile bu konudaki farkı daha da açarken aynı zamanda mobil telefonlarla uyumlu bir hale getirilmesi durumu avantajlı bir hale getiriyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ