Reklam
Reklam

Tüp Bebek Merkezinde 26 Kadının Yumurtasına Başka Bir Erkeğin Spermi Enjekte Edildi

TÜP BEBEK MERKEZİNDE 26 KADININ YUMURTASINA BAŞKA BİR ERKEĞİN SPERMİ ENJEKTE EDİLDİ – Hollanda’da bir tüp bebek merkezinde 26 kadının yumurtasına kocası..

Tüp Bebek Merkezinde 26 Kadının Yumurtasına Başka Bir Erkeğin Spermi Enjekte Edildi
Reklam

Hollanda’da bir tüp bebek merkezinde 26 kadının yumurtalarının yanlış bir erkeğin sperm hücreleriyle döllendiği ortaya çıktı. Utrecht Üniversitesi Tıp Merkezi (UMC) Nisan 2015 ile Kasım 2016 tarihleri arasında “prosedür hatası” yaşandığını açıkladı.

BAZI KADINLAR ÇOKTAN DOĞUM YAPMIŞ

Tüp bebek tedavisi gören 26 çiftin yarısının gebelik sürecinde ya da bebekleri olduğu belirtildi. Tüp bebek merkezi çiftlerin konuyla ilgili bilgilendirildiğini de ekledi.

BAŞKA BABANIN SPERMİ KULLANILMIŞ

Merkezden yapılan açıklamada “UMC kurulu çiftlerin bu haberi almak zorunda olmalarından üzgün. Döllenme sırasında tedavi altındaki bir çiftten alınan sperm hücreleri diğer 26 çiftin yumurtalarına girmiş olabilir. Yani söz konusu yumurtaları hedeflenen babanın spermleri dışında döllenmiş olabilir” denildi.

ÇİNLİ KADIN ÇOCUĞUNDAN ŞÜPHELENMİŞTİ

Merkez bunun gerçekleşme olasılığının düşük olduğunu ancak yine de bu olasılığın “dışlanamayacağını” söyledi. 2012 yılında Singapur’daki bir anne yumurtalarının eşinin değil bir yabancının spermleriyle döllendiği gerekçesiyle bir tüp bebek merkezini dava etmişti.
Çinli kadın doğan bebeğinin çok farklı saç ve ten rengi nedeniyle bir yanlışlık olduğunu düşünmüştü.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ