Genel

Sony Computer Entertainment ve Sony Network Entertainment birleşiyor

Computer Entertainment (SCE) ve Entertainment International (SNEI); donanım, yazılım, içerik ve ağ hizmetleri operasyonları da dahil olmak üzere tüm iş birimlerinin güçlerini birleştiren Interactive Entertainment (SIE) adlı yeni şirketin kuruluşunu duyurdu.

Merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletinin San Mateo şehrinde olacak olan SIE, 1 Nisan 2016 Cuma gününden Tokyo ve Londra’da da kilit global ticari operasyonlarını hayata geçirecek.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su ve Sony Corporation’da Ağ Eğlence iş kolundan sorumlu Grup Yöneticisi Andrew House “SIE, ’un donanım, yazılım, içerik ve ağ operasyonlarının güçlü yönlerini bir araya getirmek suretiyle, ’ın işlerinin büyümesine daha da fazla ivme kazandırmak gibi net bir hedefe sahip, daha da güçlü bir kuruluş olacak” sözlerini kaydetti.

Kasım 1993’te kurulan SCE, orijinal PlayStation sistemini ilk olarak Aralık 1994’te Japonya’da piyasaya sürerek tamamen yeni bir oyun bazlı eğlence pazarı oluşturdu. O zamandan bu yana, SCE aralarında mevcut PlayStation 4 sisteminin de bulunduğu her nesil bilgisayarlı eğlence dünyasında katkı sağlamaya çalıştı.

Betamax’in 40 yıllık ömrü sona eriyor

SIE’nin kurulması ile, her iki şirket donanım, yazılım, içerik ve hızla büyüyen ağ iş kollarındaki kaynaklarını birleştirerek şirketi tüm alanlarda daha yüksek rekabet gücü, sürekli genişleme için konumlandırmış olacak. SIE, PlayStation markası altında tüketicilerin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilecek.

SIE’nin başlıca kurumsal stratejileri, PlayStation kullanıcı bağlılığının korunması ve arttırılması, Ücret Ödeyen Kullanıcı Başına Ortalama Gelir’in arttırılması ve yan gelirlerin yükseltilmesinden oluşuyor. SIE, dört bir yanındaki tüketicilere sağlanan sınıfın iyisi oyunlar ve ağ hizmetleri etrafında oluşturulan, entegre bir deneyim sunarak, PlayStation işini aktif şekilde genişletmeye devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı