Reklam
Reklam

Sıra Giyilebilir Cihazlarda Ödemede!

Ödeme konusunda online cüzdanların ardından mobil ödeme imkanı getirilirken son olarak giyilebilir cihazlardaki ödeme sistemleri üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Sıra Giyilebilir Cihazlarda Ödemede!
Reklam

Akıllı telefonlarda kullanılan mobil ödeme hizmetlerinde kişilerin bir defaya mahsus kredi kartı gibi ödeme seçeneklerini sisteme girmesi yeterli oluyor. Bu sisteme tanıtılan kartlar sayesinde mobil ödeme yapmak mümkün olurken cüzdan taşıma zorunluluğu da böylece ortadan kaldırılıyor. Bu alanda yaşanan son yenilik ise giyilebilir cihazlarda ödeme oldu. Apple Watch gibi farklı giyilebilir cihazlar üzerinden yapılması planlanan ödemelerde kişileri çok daha pratik bir ödeme sistemi bekliyorum.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Mastercard ve Coin tarafından özel bir projenin geliştirildiği belirtilirken proje kapsamında akıllı saatler ve akıllı bileklikler ile ödeme yapılabileceği açıklandı. Giderek yoğun bir kullanıma sahip olan giyilebilir teknolojilerin yaygınlaşması bu ödeme sisteminin de daha fazla kişi tarafından kullanılmasının sağlayacak.

Akıllı gözlükler, akıllı telefonlar ve akıllı saatler gibi cihazların akıllanması ve daha kapsamlı bir hale getirilmesi ödeme gibi işlemlerin de gelişmesini sağlıyor. Hayat içerisinde yapılan pek çok işlemin çok daha kolay bir şekilde yapılabileceği yeni teknolojik ürünler aynı zamanda kişilerin oturduğu yerden pek çok alanı da kontrol etmesini sağlıyor.

Giyilebilir teknolojilerin geleceğine yönelik yapılan değerlendirmelerde 2019 yılında 53 milyar dolarlık bir piyasadan söz edilirken bu konuda kullanıcılarında giyilebilir teknolojiye ilgi duyması bu beklentilerin daha da üzerine çıkılmasını sağlayabilir. Giyilebilir teknoloji olarak kullanıma sunulan pek çok ürünün ekonomik açıdan da uygun bir fiyata satılması cihazların ve teknolojinin satın alınmasını kolaylaştırıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ