Reklam
Reklam

‘Şiddeti kınamak sağlık çalışanlarının ödevidir’

Türkiye Psikiyatri Derneği ise bugün bir açıklama yaparak hakkında soruşturma başlatılan hekimler ve sağlık çalışanları ile ilgi…

‘Şiddeti kınamak sağlık çalışanlarının ödevidir’
Reklam

Türkiye Psikiyatri Derneği ise bugün bir açıklama yaparak hakkında soruşturma başlatılan hekimler ve sağlık çalışanları ile ilgili incelemelerin durdurulmasını istedi. TPD yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, meslektaşlarımız ve diğer sağlık çalışanları ile ilgili başlatılan incelemeler durdurulmalıdır…

24 HEKİM VE 1 HEMŞİRE HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI


Aralık ayında pek çok hastanede olduğu gibi Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde de son dönemde ülkemizin güneydoğusunda, sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddete ve barışın gerekliliğine dikkat çekmeyi amaçlayan bir basın açıklaması gerçekleştirilmişti. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin de bağlı olduğu İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin, söz konusu basın açıklamasına katılan 24 hekim ve 1 hemşire hakkında inceleme başlattığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

YAŞAM HAKKINI SAVUNMAK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ MESLEKİ VE İNSANİ ÖDEVİDİR

 

Yaşam hakkını ve barışı savunmak ve nereden gelirse gelsin sağlık çalışanlarına yönelen her tür şiddeti kınamak başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının mesleki ve insani ödevleri arasındadır. İnceleme başlatan yetkilileri sağduyuya davet ediyoruz. Meslek etiğine uygun davranarak yaşam hakkını savunan meslektaşlarımız ve diğer sağlık çalışanları hakkında başlatılan inceleme işleminin hemen durdurulmasını talep ediyoruz.”

24 doktora daha ‘barış’ soruşturması

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ