Ekonomi

Moda devlerini kıskandıran fuar 

Türk moda sektörü son yılların en buluşmasına ev sahipliğine hazırlanıyor. 2 Şubat Salı günü İzmir’de başlayacak olan IF Wedding Fashion İzmir 2016, modanın öncü şehirleri olarak bilinen Milano, Paris ve Londra’nın yakın markajında.

ve İZFAŞ’ın ev sahipliği yapacağı 10. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nda hedef 75 ülkeye 200 milyon dolarlık ihracat. 

İZFAŞ TÜRK MARKALARINA VİTRİN OLDU 
IF Wedding Fashion İzmir 2016 için geri sayım devam ederken, İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı , son yıllarda Türk markalarının en önemli buluşmalarına ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyduklarını söyledi. Tunçağ ‘En bunalımlı dönemlerde bile İZFAŞ olarak her 1.5 milyar dolardan daha fazla bir ihracata aracılık ediyoruz. İZFAŞ sadece ihracata aracılık etmekle kalmıyor, Türk markalarını dünyaya sergileyen en büyük vitrin haline geldi’ dedi. 
ÜRETİCİLERİMİZ DAHA BÜYÜK PAZARLARA AÇILACAK
  en önemli modacısı ’nun İzmir’i tercih etmesinin Türk gelinlik ve abiye sektörünün rekabet gücünü kalıcı hale getireceğini söyleyen Tunçağ “Tasarımdan satış sürecine büyük emekle ortaya çıkan ürünlerin dünya pazarlarına açılması için İZFAŞ ekipleri büyük çok çaba harcadı. Salı günü özel davetiyeli olarak düzenlenecek Gala Gecesi’nden sonra üreticilerimiz son yılların en büyük pazarlarına açılacağına inanıyoruz” dedi. Tunçağ, Egeli gelinlik üreticilerinin sahip olduğu birikimin Türkiye’nin sınırlarını zorladığını belirterek “İzmirli olarak Gelinlik, Abiye ve Damatlık sektöründe dünya markası haline gelen Egeli üreticilerin rekabette varlığını hissettirmelerinden gurur duyuyorum. Moral ve ümit doluyuz. Ekonomi yönetimi İzmir’in cazibesine gereken desteği vermeli.” diye konuştu. 
STANDLARDA YER KALMADI
 Katılım için rekor başvurunun geldiği IF Wedding Fashion İzmir 2016 için yıl İZFAŞ Fuar İzmir’de gelinlik sektörünü buluşturuyor. Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanında kapılarını açacak olan IF Wedding Fashion 2016’da İZFAŞ 75 ülkeden 25 bin profesyonel ziyaretçi ağırlayacak. İZFAŞ, sadece profesyonel ziyaretçiye açık 4 günlük fuar süresince 200 milyon dolarlık ihracat bağlantısına aracılık etmeye hazırlanıyor.

GALA GECESİ DEFİLESİ YILLARCA UNUTULMAYACAK
 Allessandra Rinaudo’nun ‘Türk Gelini’ temalı Gala Gecesi’nde dünyanın en ünlü mankenleri podyuma çıkacak. 2016 gelinlik, damatlık ve abiye modellerinin sergileneceği defilede Marianna Eremenko, Valeria Karaman, Dominika S, Lucia Tresova ve Magdalena Chachlika gibi ünlü mankenler podyuma çıkacak. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı; İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından sektöre yönelik ve yalnızca profesyonel alıcıya yönelik olarak düzenleniyor. 4 gün sürecek fuarda; gelinlik, damatlık, abiye giyim ürünleri sergilenecek.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı