Teknoloji

Microsoft Ve Sony Birleşiyor

Oyun konsolları konusunda bugüne kadar sürekli birbiriyle rekabet içerisinde olan ve aldığı karar doğrultusunda ortak bir platform çıkarmak için bir araya geleceği belirtildi. Microsoft ve ’nin anlaşması özellikle oyun konsolu sektöründe var olmaya çalışan pek çok marka için ciddi bir sorun yaratacak. Zira özellikle ’nin oyun konsolu konusundaki liderliği Microsoft ile birlikte desteklendiğinde ortaya çıkacak ürünün tutulması yüksek bir ihtimal olarak görülüyor.

Playstation 4 ile Xbox One ortaklığı ile 2 firmanın hem oyun konsolu alanında yenilik yapması hem de gelirlerini arttırması amaçlanırken bu konuda oldukça hareketli günler bekleniyor. Çoklu platform konusunda iki markanın da çalışmalarını yaptığı ve özellikle Microsoft un bu konuda çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayarak değişikliğe hazır olduğu açıklandı. Sony’nin bu konuda işleri biraz daha yavaş aldığı yönünde gündemde haberler yer alsa da Sony ve Microsoft’un yaptığı anlaşma önümüzdeki günlerde geçerli olacak.

Sony ve Microsoft tarafından yapılacak bu işbirliği sonrasında çalışmaların kapsamı ve süresi hakkında detaylı olarak bilgi verilmese de iki markanın bir araya gelecek olması bugün teknoloji dünyasının çok konuşulan konuları arasında yer aldı. Yeni gelişme ile ilgili detayların önümüzdeki günlerde netleşmesi ve bilgilerin paylaşılması bekleniyor. 

KAYNAK :

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı