Reklam
Reklam

Microsoft’un sesli asistanı Cortana cinsel içerikli sorularla boğuşuyor

Yazılım devi Microsoft’un 2014 yılında sunulan Siri benzeri sesli asistanı Cortana’nın kullanıcıların ‘masum’ sorularının yanı …

Microsoft’un sesli asistanı Cortana cinsel içerikli sorularla boğuşuyor
Reklam

Yazılım devi Microsoft’un 2014 yılında sunulan Siri benzeri sesli asistanı Cortana’nın kullanıcıların ‘masum’ sorularının yanı sıra ‘aşırı’ sorularla da sık sık karşılaştığı ortaya çıktı.

Microsoft’un Cortana biriminde çalışan Deborah Harrison, CNN’e yaptığı açıklamada Cortana’nın sık sık ‘seks’ ile alaklı sorulara muhattap kaldığına dikkat çekti.

Siri yerinize telefonlara cevap verecek

Bu sorularla ilgili herhangi bir sayı veya detaylı bilgi paylaşmayan Harrison, kullanıcıların normal sorularını duymak istediklerini, bu tür soruları ortadan kaldırmak için Cortana’da özel olarak bazı değişiklikler yapıldığını kaydetti.

Bilgisayarlara ‘Cortana’ tuşu geliyor

Kullanıcıların bu tür sorularıyla karşılaşan Cortana’nın artık daha ‘agresif’ şekilde sorulara yanıt verdiği belirtildi.

NEDİR CORTANA?

Cortana ilk defa 2–4 Nisan 2014 tarihleri arasında San Francisco’da gerçekleştirilen Microsoft BUILD Geliştirici Konferansı’nda gösterildi. Microsoft tarafından Windows Phone ve Windows’un gelecek işletim sistemlerinin “makyaj”ı olarak planlanan önemli bir öğe olarak başlatıldı.

Adını Microsoft’un video oyun serisi Halo’da yer alan bir yapay zeka karakter olan Cortana’dan aldı ve bu karakteri seslendiren Jen Taylor, kişisel asistanın ABD’ye özgü versiyonunun da sesi oldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ