Moda

Met Gala’da konuşulan Sindirella kıyafetinin sırrı

, Metropolitan Museum of Art’ın Costume Institute yararına her düzenlenen bir yardım galasıdır. Aynı zamanda ’taki en özel ve en yardım gecelerinden biri olarak değerlendirilir. Ayrıca bir nevi defile olarak kabul gördüğünden dolayı da her yıl, ünlülerin birbirinden şık elbiselerini sergilediği bir moda gecesi olarak anılır.

2016 Met Gala’nın teması “Teknoloji Çağında Moda” olarak belirlenmiş. Fütüristik bir tema seçildiğinden de, katılımcılar daha çok metalik renkleri tercih etmişti.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen geceye imza atan elbise ise Zac Posen tarafından tasarlanan Claire Danes’e ait olan Sindirella adı verilen elbise oldu.

Zanaatkarlık ürünü bir elbise

Elbisenin diğerlerinden farkı, loş ışıkta ya da karanlık bir ortamda ışıl ışıl parlaması. Tasarımcı Posen, organze dökümlü ve fiber optik bir kumaş kullanmış ve elbiseyi 30 küçük pil yardımıyla ışıklandırmış.

Fütüristik bir teknikle çalışan tasarımcı, elbisenin büyük bir zanaatkarlık ürünü olduğunu belirtti. Kumaşın üretiminde teknolojiden faydalandığını fakat elbiseye duygu katabilmek için özenli bir el işçiliği yapıldığını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı