Genel

MEB Bakanı: Uzaktan Eğitim Adresi EBA Kendi Rekorunu Kırdı

’ya İlgi !

EBA (Eğitim Bilişim Ağı), öğretmenlerle öğrenciler arasında iletişim kurmak, eğitim hayatları boyunca kullanabilecekleri materyalleri sağlamak üzere kurulan eğlenceli bir portal. Koronavirüs salgını nedeniyle, 23 Mart tarihinden yana eğitim sistemi eğitim-öğretim sürdürülüyor. Uzaktan eğitimin EBA, sürekli olarak yenileniyor. EBA’ya olan ilgi muazzam. Milli Eğitim Selçuk, tüm dünyada örnek olarak gösterilen yenilikçi eğitim sistemine ilişkin güncel verileri paylaştı.

EBA, Dünyada Çok Ziyaret Edilen 6. Eğitim Sitesi

EBA, 1.2 milyar tıklanma ile Türkiye’de en çok ziyaret edilen 12. site, dünyada en çok ziyaret edilen 6. eğitim sitesi oldu. Öğrenci/öğretmenlerin yüzde 66’sı mobilden, yüzde 29’u bilgisayardan, yüzde 5’i tabletten EBA’ya giriş yaptı. EBA mobil uygulaması Google Play Store’da 16 milyon indirme, Apple App Store’da 1.7 milyon indirme aldı. EBA’yı aktif olarak kullanan öğrenci sayısı 6 milyonu aşarken, öğretmenlerin sayısı 1 milyona yaklaştı. EBA’da 978.313 canlı ders görüldü. EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul, EBA TV Lise kanalında toplam 1078 saat yayın yapıldı. TRT ve Milli Eğitim Bakanlığı’na ait Ankara’da ve İstanbul’da toplam 10 stüdyoda 2080 ders videosu çekildi.

Uzaktan eğitimin adresi EBA kendi güncelledi

Tıklanma: 1.2 milyar
Aktif öğrenci: 6 milyon 90 bin 383
Canlı ders: 978 bin 313

Güncellenen ve zenginleşen içeriklerle EBA, tüm dünyada örnek gösterilen yerini sağlamlaştırdı. Emek verenlere teşekkürler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı