Reklam
Reklam

Kot Pantolonlarınızı Dondurun

KOT PANTOLONLARINIZI DONDURUN – Kot pantolunu üreticileri kotların sık sık yıkanmaması konusunda uyarılarda bulunuyor. Hatta bunun için tuhaf bir öneri de..

  • 26 Haziran 2016
  • 500 kez görüntülendi.
Kot Pantolonlarınızı Dondurun
Reklam

Kot pantolonlar 2-3 ay düzenli giyildiğinde sert kumaş yumuşayıp vücudun şeklini alıyor. Kotlar makinede yıkandıklarında formu bozuluyor ve tekrar sertleşiyor. Kotlarınızın formunu korumak istiyorsanız onları elde yıkayabilir hatta yıkamayıp buzluğa atarak dezenfekte edebilirsiniz.

Levi’s’ın Ceo’su Chip Bergh, ürettikleri kot pantolonların sıklıkla yıkamaya gerek duymadığını ve kendisininde kotunu bir yıldır yıkamadığını söyledi. Konuyla ilgili daha radikal öneriler de mevcut. Modacı Stacy London, kot pantolonların altı ayda bir yıkanabileceğini söylüyor ve ürünlerin kokması durumunda insanlara pantolonlarını buzluğa koymalarını öneriyor.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Jeaninizin üzerini fırçalayın, plastik bir çantanın içine düzgün bir şekilde yerleştirip, ertesi gün giymek üzere buzluğa atın. Kot pantolonu çamaşır makinesinde yıkamak en büyük yanlışlardan biri. Bir poşete koyup derin dondurucuda bekletmek en doğru temizleme şekli.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ