Güzellik

İranlı kadınların güzellik sırları

güzelliklerini nelere borçlu?

İşte badem gözleriyle, pürüzsüz ciltleriyle bilinen İranlı kadınların sırları…

– Pürüzsüz ciltlerinin sırrı: İranlı kadınlar pürüzsüz ciltlerini doğal yağlara, ölü tuzu ile yaptıkları peelinglere süt banyosuna borçlu. Düzenli olarak süt banyosu yapmak cildin pürüzsüz olmasını sağlarken aynı zamanda renginin de açılmasına yardımcı oluyor.

– Saçlarının sırrı: Saç bakımlarına da çok önem veren İranlı kadınlar, saç renklerini değiştirmekten hoşlansalar da doğal yağlarla sık sık uyguluyor. Argan yağı ile düzenli aralıklarla yaptıkları sayesinde yumuşak ve gür saçlara sahip oluyorlar.

– Badem gözlerinin sırrı: Badem gözleri ile ünlü İranlı kadınların gözlerini güzel göstermek için çok çaba sarf etmelerine gerek yok… Gözlerindeki kahverengiyi daha ön plana çıkarmak için koyu renk far ve kalem kullanmak yeterli oluyor. Transparan bir farı göz kapağına uygulayıp ıslak eyeliner kullanmayı tercih ediyorlar.

– Muntazam kaşlarının sırrı: Kaş şekilleri ise genellikle keskin… Göz makyajını belirginleştirmek için dudak makyajını genellikle daha sade yapmak yeterli oluyor.

– Güzellik rutinleri: İranlı kadınlar kişisel bakımlarında doğal yağları sık sık kullanıyor. Susam, Hindistan cevizi, argan ve badem yağlarını aksatmadan kullanıyorlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı