Reklam
Reklam

Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

ELMA SİRKESİ İLE CİLT BAKIMI – Her alanda kullanılan elma sirkesinin cilt bakımında da önemli bir yeri bulunuyor..

  • 11 Şubat 2017
  • 2.983 kez görüntülendi.
Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı
Reklam

 

Kullanımı oldukça basit olan elma sirkesi, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere cilde uygulandığı zaman, cilt üzerindeki lekelerin azalmasında yardımcı oluyor. Akneye ve sivilceye meyilli ciltlerde de uygulanan elma sirkesi, sivilce oluşumunu engelliyor ve çıkmış olan sivilcelerin kurumasında başrol oynuyor.

Elma sirkesini her sabah ve akşam cildinize uygulayabilir, cilt bakımınızı sağlayabilirsiniz. Bunun dışında, elma sirkesini kuru ve kuruya meyilli ciltlerde kullanılmaması öneriliyor.

Gelin hep beraber elma sirkesi maskesi tariflerine bakalım…

1.Limon suyu ve yumurta ile karıştırılan elma sirkesi, köpürene kadar karıştırılıp cilde sürüldükten sonra 15 dakika bekletilmesi gerekiyor. Bu maske, gözeneklerde biriken yağlardan ve siyah noktalardan kurtulmak için uygulanıyor.

2.Elma sirkesi ile maden suyunun karışımı ile elde edilen maske, sabah ve akşam uygulanarak sivilceleri ve izlerini bertaraf edebiliyor.

3.Elma sirkesi, gül suyu, limon suyu karışımı her gün cilde pamuk yardımı ile uygulandığında, cildin yapısını düzenleyip, sivilce ve güneş lekeleri izlerini iyileştirebiliyor.

4.Cildinize uyguladığınız buhar banyosunun içine bir miktar elma sirkesi eklediğinizde, cilt bakımınızda bir tık daha ileri gitmiş olacaksınız.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ