Reklam
Reklam

Dünyanın En İlginç Sanal Gerçeklik Oyunu Fenomen Oldu!

Japonya’da üretilen ve pek çok kişinin oynadığı oyun tüm dünyada büyük ilgi gördü.

Dünyanın En İlginç Sanal Gerçeklik Oyunu Fenomen Oldu!
Reklam

Bandai Namco adı ile yapılacak etkinlik için özel olarak üretilen ve Japonya’da denemeleri yapılan oyunun kısa tanıtım videoları dahi büyük bir ilgi topladı. Save the Cat or Die Trying adı ile geliştirilen oyunda, sanal gerçekliğin ne kadar başarılı olabileceği gösterilirken, oyunun, tüm oyuncularda ciddi bir korku etkisi yarattığı da görüldü.

Son dönemlerde sanal gerçeklik ile ilgili pek çok gelişme yaşanırken, son projede en başarılı örneklerden birisi haline geldi. Kişilerin oyunda, dev bir gökdelenin tepesinde, küçük bir tahtanın ucunda durun kediyi kurtarması gerekirken, metrelerce yükseklikte bu hiç de kolay olmadı. Oyun için sanal gerçekliğin yanında özel oyun alanı da oluşturulurken, oyuncak kedi dahi kullanıldı.

Oyun ile ilgili çekilen tanıtım videolarında kişilerin gerçekten olayı yaşadığı görülürken, kediyi kurtarmak hiç de kolay olmadı. Pek çok oyuncu, kediyi kurtarmayı başaramazken, bu oyun ve sanal gerçeklik konusunda önümüzdeki günlerde durumun ne kadar ileriye gidebileceği de görülmüş oldu.

İşte Save the Cat or Die Trying ve oyunu ilk defa deneyen oyuncular;

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ