Reklam
Reklam

Düğün Merkezi İstanbul Çok Çeşitli İmkanlara Sahip

DÜĞÜN MERKEZİ İSTANBUL ÇOK ÇEŞİTLİ İMKANLARA SAHİP – İstanbul’da dünya evine girecek çiftler, salonlarda 3 bin liradan başlayıp otellerde 135 bin liraya..

  • 31 Aralık 2016
  • 917 kez görüntülendi.
Düğün Merkezi İstanbul Çok Çeşitli İmkanlara Sahip
Reklam

Düğün merkezi haline gelen İstanbul’da dünya evine girecek çiftler, salonlarda 3 bin liradan başlayıp otellerde 135 bin liraya varan, tarihi mekanlarda ise 170 bin lirayı aşan rakamları gözden çıkarmak durumunda kalıyor. Düğün mekanlarında kişi başı ücret ise 10 ila 570 lira arasında bulunuyor.

Düğün sezonunun açılmasıyla mekan arayışına giren çiftleri birçok alternatif bekliyor. Çiftler, düğün törenlerini salonlar yerine restoran, sosyal tesis, tekne, yalı, tarihi bina ve otel gibi farklı mekanlara taşırken, düğün yeri seçiminde artık sadece fiyata da bakmıyor.

İMKANLARI DA ÖNEMLİ

Fiyatın yanı sıra mekanın sunacağı imkanları da göz önünde bulunduran çiftler, dekor, müzik, menü, çocuk oyun alanı ve mescit gibi özellikleri de dikkate alarak tercih yapıyor. Düğün için tercih edilen mekanların başında salonlar ve sosyal tesisler gelirken, gelir düzeyi yükseldikçe otel ve tarihi mekanlara olan ilgi de artıyor.

İstanbul’daki düğün salonlarında kişi başı 10 ila 100 lira arasında bulunan rakamlar, öğretmen evlerinde 50-100 lira, sosyal tesislerde 30-200 lira, restoranlarda 40-150 lira, tekne ve yatlarda 30-300 lira, otellerde 50-450 lira, köşk ve yalı gibi tarihi mekanlarda ise 50-570 lira arasında değişiyor.

“EYLÜLDE YOĞUNLUK OLACAK”

İstanbul Toplantı ve Düğün Salonları İşletmecileri Esnaf Odası (İSTDO) Genel Sekreteri Ahmet Batmaz, “Dünya evine girecek birçok çift, eylül ayını bekliyor. Bu nedenle eylülde yoğunluk olacak. Çiftler, rezervasyonlarını şimdiden yapmalı.” uyarısında bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ