Reklam
Reklam

Cilt Parlaklığı Ve Sağlıkğı İçin

Cilt Parlaklığı Ve Sağlıkğı İçin
Reklam

Cildinizin Parlak, pirüpak Ve dimdik Olması İçin Püf Noktaları, namuslu cilt bakımı için yapılması gerekenler…

Cildin arak ve yağ ifrazatından oluşan koruyucu bir tabakası vardır. Cildin saf kremi muazzez bu tabaka çevrenin etkisinden korusa da, bu, ehliyetli değildir. Peki, selim cilt bakımı için yapılması gerekenler nelerdir? Cildimizi elbette koruyabiliriz?

1. Yüzünüzü asla güneşe çevirmeyin.

2. keskin gökyüzü koşullarında hususi kremler sürün.

3. Vücuda zehir haiz her çeşitli alışkanlığı (sigara, alkol) bırakın.

4. İşiniz kimyevi maddelerle aracısız bağlıysa, davranış sürecinde maske takın.

5. dolgunca ferah akarsu için.

Cildimizi nite temizleyebiliriz?
Rüzgâr, bulaşık çevre, kötü gün ışınları, stres, klimalı oda, halılardan uçan sentetik kıllardan, farklı alım koşulları, kullandığınız deterjanlara derece her nesne cildinizi tahrip ve tırmalama etmektedir. bu nedenle her gün makyaj yapsanızda, yapmasanız da, cildinizi temizlemelisiniz. Cildin tabii tabakasına muhatara vermeden temizleyebilmeniz için süt, jel veya sabun şeklinde zatî kozmetik mahsulat mevcuttur.

Cildimizi nite beslemeliyiz?
Cildiniz bile gayrı organlarınız üzere gün yaşıyor, tün ise dinlenmeye çekilir. öyle ki, organizmada hücre yenilenmesi geceler olur. mugaddi kremlerin şeb kullanımının sebebi de budur.

Cilde taze kalmaya medar olan deli dolu maddeler gece kremleriyle yedirilir. Bu yüzden bile gündüz sürdüğünüz şeb kreminden veya tün sürdüğünüz bir nemlendiriciden tek el beklemeyin. Cildi sadece, şeb kremleriyle beslemek doğrudur.

Kremlerin tesiri cildinize iyi olup olmadığına bağlıdır. Örneğin, besili cilde yağ salgısını düzenleyen, enerjik maddeleri olan krem, duyar ve alerjen cilde muafiyet sistemini güçlendiren şeb kremlerini kullanmaya ilgi edin.Cildiniz sarkmaya ve kırışmaya başlamışsa, dokuyu zorlu kılan, kırışıklıkların azalmasına muin olan, hareketli maddeleri olan kremlerden kullanabilirsiniz. Cildiniz lekelenmiş ve camit ise, yardımcı kimyasal maddeleri olan kremleri tercih ederseniz uçarı bir ağırlık elde edersiniz.

Kozmetikler içerisinde yeni çıkan iğneler de var. Kremden 300 yol kesif dernek altına fer ettiklerinden sadece etkisini gösterir.
Stres meselesini bile unutmayın. ruhsal gerilim vücudun gıdalardan stratejik vitamin ve mineralleri koparmak gücünü azaltır, bağışıklık sistemini zayıflatır. sızı virüslere ve mikroplara karşıt savunmasız bırakıyor. anca ki, cildinize behemehâl hizmet yapmak gerekir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ