Reklam
DOLAR: 6.06 TL
EURO: 6.57 TL

Bilgisayar Pazarı Dibi Görebilir!

3 yıl önce
975 kez görüntülendi

Bilgisayar Pazarı Dibi Görebilir!
Reklam

Son dönemlerde pek çok markanın bilgisayar alanında çekinmeye başlamasıyla birlikte tüm dikkatler bilgisayar sektörüne verilirken, konuyla ilgili ciddi bir araştırma Gartner tarafından yapıldı. Araştırma şirketinin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonrasında bilgisayar sektöründeki son durum gözler önüne serilirken bilgisayar satışlarının yıldan yıla düştüğü görüldü.

Bilgisayar satışlarının düşmesi piyasadaki işlem hacminde daralmaya neden olurken bu konuda üreticilerin karlarında da düşüş yaşandı. Dolaylı olarak bile pek çok yan sektörü etkileyen bu durum sonrasında teknoloji markalarını zor günler beklerken Gartner geleceğe yönelik de önemli ipuçlarını paylaştı.

Yapılan analizlerde 2016 yılı içerisinde 284 milyon bilgisayarın satılması beklenirken bu rakamlara ulaşılmış olması halinde bile bilgisayar sektöründe küçülme yaşanacak. Bu durumun 2017 yılına kadar sürmesi beklenirken bilgisayar sektöründe yaşanan bu küçülmenin en önemli sebebi mobil sektörün giderek büyümesi ve kişilerin daha çok mobil üzerinden işlemlerini yapmak istemesi.

2016 yılından itibaren çok daha kısır geçmesi beklenen bilgisayar sektöründeki işlemlerin 2017 yılında sonuna kadar sürmesi beklenirken bu konuda gelişmelerin yeni bilgisayar formatlarının ve özelliklerinin sunulmasıyla da değişebileceği ifade ediliyor. Öyle ki mobil sektörde sürekli yenilikler yaşanırken bilgisayar sektöründe sadece yeni işletim sistemleri kısıtlı özellikleri ile kullanıcılara sunuluyor. Bu durumda sektöre olan ilginin azalmasına neden olurken oyun oynama anlamında dahi oyun konsollarının tercih edilmesine sebebiyet veriyor. 

Reklam

Bilgisayar Pazarı Dibi Görebilir! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık