Reklam
Reklam

Android Telefonlar Güvenli Modda Nasıl Açılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda güvenli mod üzerinden ayarlarını yapılabilmesi mümkündür. Android telefonlarda güvenli modun nasıl açılacağını aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Android Telefonlar Güvenli Modda Nasıl Açılır?
Reklam

Android işletim sistemine sahip telefonlarda çeşitli uygulamaların yüklenmesi mümkün olduğu gibi kullanıcı ya da yazılımsal hatalar sebebiyle cihazda sık sık donma problemleri yaşanabilmektedir. Bu tür problemler yaşayan kullanıcıların cihazı güvenli modda açması ve güvenli mod üzerinden ayarlar yapması sorunların çözümünü getirebilmektedir.

and1

Android telefonlarda kullanıcıların güvenli modda telefonlarını açabilmesi adına cihazın açık konumdayken güç tuşuna basılı tutulması ve ekranda yer alacak seçeneklerden kapat seçeneğini seçmesi gerekmektedir. Bu işlemler sonrasında cihaz kısa süre içerisinde kapanacaktır.

and2

Güvenli modda telefonu açmak için ise kullanıcıların telefon modeline göre farklı tuşları kullanılması gerekmektedir. Genelde açma tuşuna bastıktan sonra ayırmaç ekranında kullanıcıların ses kapatma tuşuna sürekli basması ile birlikte güvenli mod açılacaktır. Bu konuda detaylı bilgi almak isteyenlerin mutlaka telefon rehberini incelemesi ve kendi modeline özgü oluşturulan tuş seçeneklerini öğrenmesi gerekmektedir.

Samsung Galaxy S3 Mini gibi modellerde kullanıcıların telefonu açma işlemlerinin ardından logo ekranında ses kapatma tuşuna basılı tutması yeterli olmaktadır. Güvenli modda açılan telefonlarda kişilerin tüm uygulamaları kaldırabilmesi mümkündür. Özellikle Android 4.0 ve Android 4.0’dan daha eski sürümlerde açılış logosunda açılış süreci bitene kadar ses yükseltme ve ses azaltma tuşlarına aynı anda basılı tutulması yeterli olmaktadır.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ