Teknoloji

Amazon İşçilerinin Daha Çok Çalışması Talep Ediliyor

Şirketin, artan çevrimiçi market alışverişleri nedeniyle Whole Foods market zincirinde çalışmaları için depo işçilerine teşvik ücreti veriliyor. Gelen mesajında, Prime Now market siparişlerinin ‘kitlesel bir artışla’ karşıya olduğu söylendi.

Amazon işçileri hastalıkla baş başa

Kuruluşun çevrimiçi market siparişi verebildiği Amazon işletmesi Prime Now, sipariş edilen genellikle yerel Whole Foods mağazalarından ya da bazı durumlarda Fresh Thyme ve Westside Market NYC gibi yerlerden ayarlıyor.

Yapılan bu hizmet büyük kentlerin çoğunda veriliyor ve bunlar arasında koronavirüs salgınından yoğun etkilenen ve sıkı evde kalma talimatlarının uygulandığı kentler de bulunuyor. Bu durum salgın riskinin çok fazla artmasına neden oluyor.

Gelen market siparişlerinin koronavirüs salgınında alınan evde kalma önlemleri nedeniyle büyük bir patlama yaşadığı ifade . Kullanıcılar, markete gitmek yerine çevrimiçi yollardan siparişini veriyor ve bu siparişler marketteki bir işçi tarafından toplanıyor. Bu durum virüsün daha fazla kişiye bulaşmasına neden olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı